Kanepikonverents Eestis
Kolmandat aastat järjest propageeritakse Eestis Kanepi valla eestvedamisel kanepi kasvatamist.
Kolm peamist atraktsiooni on kesksuvel toimuv festival, kanepilabürint ja loomulikult konverents. Festival ise oli täis erinevaid töötubasid ja kontserte. Tutvustati erinevaid võimalusi, miks kanepit kasvatatakse ja millised on selle peamised kasutusalad.
Miks on kasulik kanepit kasvatada
Kanepi kasvatamine on väga kasulik tänu selle mitmekülgsusele ja jätkusuutlikkusele. Kanepit saab kasutada erinevates tööstusharudes, sealhulgas tekstiilitööstuses, ehituses, toiduainetes ja isegi biokütustes. See kasvab kiiresti, ei vaja pestitsiide ja võib parandada pinnase tervist fütoremediatsiooni kaudu. Kanep annab ka suhteliselt kõrge saagikuse hektari kohta, muutes selle tõhusaks põllukultuuriks. Lisaks aitab kanepi võime siduda süsihappegaasi võidelda kliimamuutustega. Need tegurid muudavad kanepikasvatuse paljutõotavaks võimaluseks majandusarengu ja keskkonna jätkusuutlikkuse seisukohalt.
Loe pikemalt -> siit.
Kanepilabürint
Kanepilabürint asub aadressil Saverna, Kanepi vald, Põlvamaa. Kanepilabürint on täis kasulikku teavet kanepi kohta, et jagada teadmisi külastajatele. Kui sisened labürinti, on lõppeesmärk leida tohutu kanepileht, mis on niidetud GPS-koordinaatide abil. Labürindi loomiseks kasutatud kanepi sort on Eestis kõige populaarseim – Estica. Kuna taimed kasvavad üsna kõrgeks, ei ole kanepi lehe leidmine väga lihtne, nii et see on omamoodi väljakutse.
Kanepi konverents
Kanepi konverents koosnes seitsmest erinevast põhiteemast ja kuna kanepi kohta on alati palju rääkida, kestis see üle 3,5 tunni. Kanepikonverentsil arutlesid teadlased, ettevõtjad ja teised entusiastid kanepi rolli üle põllumajanduses ja kultuuripärandis. Arutelu käsitles ka kanepi kasvatamise keskkonnaalast jätkusuutlikkust ja piiranguid. Tööstusliku kanepi kasvatamine ja väärtuse lisamine on ülemaailmselt kasvav trend. Nordic Hempist rääkisid Riina Rõõm ja Joonas Põllumäe kanepi tulevikust ja jagasid oma kogemusi.
Kogu konverentsi salvestus: