Naturland sertifitseeritud kanepiseemned

Eesti on Euroopas suuruselt teine kanepikasvataja. Nordic Hemp TÜ asub Tartus ja omab Euroopa suurimat kanepiseemne koorimise tehast. Omame ISO 22000 sertifikaati ja mahe tunnust.

Antud nimekirja saame uhkusega lisada Naturland sertifikaadi organisatsioonilt, mis on tegutsenud 40 aastat – Naturland. Tänu antud sertifikaadile saame nüüd pakkuda Naturland sertifitseeritud kanepiseemneid.

Naturland sertifitseeritud kanepiseemned
Naturland sertifitseeritud kanepiseemned

Naturland vastutab selle eest, et aidata 140 000 põllumehel 60 riigis üle maailma toota mahetoitu. Organisatsiooni asutas rühm Saksamaa põllumehi ja teadlasi, kes soovisid arendada mahepõllumajandust. Kui sellest sai 1986. aastal rahvusvaheliselt tunnustatud organisatsioon, on see Saksamaal piirkondlikult aktiive olnud alates asutamisest 1982. aastal.

Naturlandi sertifitseerimissüsteem on rajatud ISO/IEC 17065 standardi dokumentatsioonile. Kogu nende sertifitseerimisprotsess on väga usaldusväärne ja läbipaistev.

Kõiki Naturland süsteemi kuuluvaid põllumehi ja tootjaid kontrollitakse igal aastal põhjalikult. Kontrollimis protsessis osalevad kvalifitseeritud kolmandad osapooled, mida reguleerib Naturland.

Oleme väga uhked, et oleme saanud Naturland sertifikaadi ja saame nüüdsest pakkuda Naturland sertifitseeritud kanepiseemneid. Sertifitseemisprotsess on üpris lihtne. Siin on väike ülevaade detailidest, mis on Naturlandile vajalikud.

Infovahetus

Esimene samm, mis on üpris loogiline, on nendega ühendust võtta. Seejärel koguvad nende töötajad Teie ettevõtte kohta võimalikult palju infot. Kui sellega on ühelpool, annavad nad konkreetsed juhised, kuidas tuleb käituda et lõppude lõpuks sertifiseerimisprotsess edukalt läbida.

Kui vajalik dokumentatsioon on ette valmistatud, lepitakse kokku kohapealne eelhindamine, kas organisatsioon vastab nõuetele. Kui kohapealse kontrolli tulemusel selgub, et organisatsioon vastab nõuetele, lepitakse kokku edasine tegevuskava.

Leping

Kui eelhindamine on läbitud positiivselt, tuleb sõlmida leping Naturlandi ja Teie organisatsiooni vahel. Tüüptingimused hõlmavad punkte nagu – tuleb järgida nende standardeid, töötingimused on korrektsed ja nõustuma regulaarsete kontrollkülastustega.

Kohapealne kontroll

Kui leping on allkirjastatud, tuleb akrediteeritud kolmas osapool kohapealset kontrolli teostama. Antud kolmas osapool vastutab kontrolli läbiviimise eest ja et töötingimused ja toodete kvaliteet vastaks Naturland standarditele. Seejärel edastatakse kontrolli tulemused Naturlandile lõplikuks hindamiseks.

Sertifikaadid

Kui tulemused on Naturlandile edastatud, koguneb komitee, kes lahkab antud raportit üksikasjalikult. Tuginedes raportile tehakse lõplik otsus. Kui kontrolli tulemusel puuduseid ei esine, väljastatakse järgmise sammuna sertifikaat, millega saate oma organisatsiooniga ametlikuks Naturland mahepõllumajanduse assotsiatsiooni liikmeks.

Naturlandi kaubamärk

Eduka sertifitseerimise korral koostatakse täiendav leping, mis annab õiguse kasutada toodetel Naturland kaubamärki. See on eraldi leping Teie organisatsiooni ja Naturland Zeichen GmbH vahel. Ja voilaa! Nüüd saategi oma tooteid turustada Naturland kaubamärgi all!

Siililegi selge, et läbisime täpselt sama protsessi. Tutvustasime neile kogu oma tarneahelat, tootmist ning kanepitoodete eripärasi. See andis neile täieliku ülevaate kogu meie tootmisprotsessist.

Estica kasvamas
Väike ülevaade Estica põllust Eestis

Natukene ajalugu

Meie nüüdseks ka Naturland sertifitseeritud kanepiseemned on olnud ja on ka edaspidi kogu meie põhitegevuse aluseks. Kui Nordic Hemp TÜ loodi 2017. aastal, siis meie ühistu liikmed on kasvatanud kanepit juba 15 aastat. Rohkem kui 25% Eesti põllumaast on mahe. See näitab selgelt ära, et meil on üha laienev mahepõllumajandus ning mahemajandus.

Meie peamine eesmärk on kõigi meie toodete kvaliteet. Pakume laias valikus tooteid alates kooritud kanepiseemnetest ja kanepiõlist kuni kanepikiudude ning kanepisöödaõlini välja. Kanepiseemned on täis tervislikke toitaineid nagu taimne valk, kiudained, küllastumata rasvad (Omega 3,6 ) jne. Samuti on kanepiseemned tuntud oma raviomaduste poolest. Paljud nimetavad kanepiseemneid supertoiduks.

Oleme kanepitooteid valmistanud aastast 2017 ja need aastad on olnud väga õpetlikud. Meie peamine eesmärk on pakkuda parima kvaliteediga kanepitooteid, kasutades ära selle juures kogu toodangu, et ei tekiks jäätmeid. Peame oluliseks, et meie tootmine oleks võimalikult keskkonnasõbralik.

Nordic Hemp TÜ asutasid 2017. aastal Eesti 5 suurimat kanepikasvatajat. 2018. aastal ehitasime kaasaegse kanepiseemne töötlemis tehase, kus on võimalik sorteerida, koorida kanepiseemneid ja pressida kanepiseemnest õli. See on Euroopa suurim kanepiseemnete koorimis tehas, kus ühtlasi toimub ka jäätmevaba tootmine.

Unikaalsed müügiargumendid

Meie unikaalsete müügiargumentide hulka kuulub näiteks see, et meie tooted sisaldavad väga väikeses koguses THC-d (tänu Estica kanepisordile) ja vastutame kogu ahela eest alates kasvamisest kuni lõpptoodeteni. Kuidas garanteerime kõrge kvaliteedi:

  • Kõikidel meie põldudel mõõdetakse THC taset alates hetkest, mil taim hakkab õitsema. 
  • Pärast saagikoristust viime seemned oma tehasesse, kus seemned kohe eelpuhastatakse ja kuivatatakse. 
  • Pärast eelpuhastamist ja kuivatamist võtame seemnetest esindusliku proovi ja saadame selle laborisse
  • Kui analüüside tulemused vastavad nõuetele, alustame kanepiseemnete koorimisega. 
  • Pärast koorimist teeme partiid esindava proovi põhjal uuesti laboris põhjalikud analüüsid. 
Eesti kanep

Nagu eelnevalt mainitud, on Nordic Hemp TÜ-l nüüd omandatud Naturland sertifikaat, mis ühtlasi tähendab, et oleme nüüd ametlikult osa maailma suurimast mahepõllumeeste organisatsioonist. Oleme oma toodete kvaliteedi üle väga uhked, sest kõrge kvaliteedi tagamiseks teeme palju tööd.

Naturlandi sertifikaat tähendab, et tarbijad võivad olla kindlad, et nad saavad tooted, mis vastavad väga kõrgelt seatud kriteeriumitele.

Naturlandi sertifikaat on meie teekonna üks hinnatumaid verstaposte. Organisatsioon tegutseb rahvusvaheliselt tunnustatud standardite alusel, mis tagavad 100% mahetoodete tootmise alates kaladest kuni Naturland sertifitseeritud kanepiseemneteni välja. Kõik meie tooted alates kanepiõlist kuni presskoogini on valmistatud mahepõllumajanduslikult kasvatatud kanepiseemnetest.

Kui olete huvitatud meie toodetest või soovite ühendust võtta, saate teha seda siit -> kontakt.

Similar Posts