Meie lugu

Nordic Hemp TÜ (endine Eesti Maheproteiini Ühistu) asutasid 2017. aastal Eesti 5 suurimat kanepikasvatajat. 2018. aastal ehitasime kaasaegse kanepiseemne töötlemis tehase, kus on võimalik sorteerida, koorida kanepiseemneid ja pressida kanepiseemnest õli. See on Euroopa suurim kanepiseemnete koorimis tehas, kus ühtlasi toimub ka jäätmevaba tootmine. Eesti on Euroopas suuruselt kolmas kanepitootja ning enam kui poole kogu meie riigi saagist toodavad meie liikmed ja partnerid. Kokku enam kui 6000 hektarit aastas.

  • Madal THC sisaldus kõigis meie toodetes
  • Jäätmevaba tootmine
  • Tooraine kindlus
  • Kanep on CO2-negatiivne
  • Kvaliteetne

15 aastat kanepi kasvatamist

Pakume laias valikus tooteid alates kooritud kanepiseemnetest ja kanepiõlist kuni kanepikiudude ning kanepisöödaõlini välja. Lisaks oleme üks väheseid usaldusväärseid kvaliteetse maheda 70% kanepiproteiini tootjaid. Oleme sertifitseeritud mahemärgisega ning müüme oma tooteid hulgi või kaubamärgi alt.

Kvaliteetsete kanepitoodete pidevaks töötlemiseks jätkame iga aasta kasvatamist aina suuremal pinnal. Meie eesmärk on saada lähiaastatel Euroopa suurimaks kanepi töötlejaks. Me võime olla väike riik, kuid oleme tuntud selle poolest, et teeme suuri asju. Samuti on Eestis palju põllumaad, mis aitab meil oma visiooni ellu viia.

Alates mullast ja saagikoristusest kuni töötlemise, ladustamise ja transpordini välja – püüdleme alati selle poole, et pakkuda parima kvaliteediga puhtaimat ja kõige eetilisemal viisil saadud kanepit kogu maailmas.

Nordic Hemp TÜ mahekanepi põld 2021. aastal
Nordic Hemp TÜ mahekanepi põld Eestis

Kanepi kasvatamine

Kõik sai alguse kanepi kasvatamisest. Eestis on kanepit juba mõnda aega kasvatatud ainult kanepiseemnete koristamise ja välismaal müümise eesmärgil. Kuna põllumeestel ei läinud kanepiseemnete müümine välisriikidesse nii libedalt, kui loodeti, sündis uus idee. Meie põllumehed on väga osavad kanepikasvatajad, aga nad ei ole huvitatud tootmis- ega müügitegevustest. Just sellepärast ehitasime kanepiseemne töötlemistehase ja muutsime ebameeldiva kogemuse meeldivaks kõigile asjaosalistele, sealhulgas meie põllumeestele. Põllumehed saavad tunda rõõmu kanepi kasvatamisest ning meie saame omalt poolt rõõmuga pakkuda usaldusväärset ja kvaliteetset realiseerimist. Nii on kanepi kasvatamine kõigile kasulik.

Maa

See tuleb paljudele inimestele üllatusena, kuid meil on Eestis väga palju põllumaad. Põllumajandus on olnud meie ajaloo oluline osa, seega on meil põlvkondade vältel olnud väga palju kogenud põllumehi. See on üks põhjustest, miks oleme kanepikasvatuse vallas üks juhtivaid riike Euroopas. Teine tore fakt on see, et enam kui 22% Eesti maast on mahepõllumajanduslik maa. Tänu meie puhtale põhjamaisele õhule ja loodusele on meil ideaalsed tingimused nii kanepi kui ka teiste kultuuride kasvatamiseks. Meil ei ole kanepi kasvatamisel maapuudust ja see on peamine põhjus, miks kasvatame igal aastal üha rohkem kanepit.

Kogemus

Meie põllumehed on kanepit kasvatanud 15 aastat, ent oskusteavet on meie riigis kogutud juba peaaegu terve sajandi vältel. Tänu meie põllumeeste põhjalikele kogemustele teame igal sammul täpselt, mida meie põllukultuurid vajavad. Loodust võib mõnikord olla keeruline mõista, aga nii head kui ka halvad kogemused on neid hästi õpetanud. Jätkame oma koostööpartnerite arvu suurendamist ja värbame alati uusi kasvatajaid. Tänu meie kogemustele on lihtne teha koostööd uute põllumeestega, kes on kanepikasvatusest huvitatud.